כלי בישול איכותיים, קלחת, וסירים – חגיגה שלמה במטבח

כלי בישול

המחירים הזולים והאטרקטיביים של כלי הבישול שיש כיום עם המבצעים הרבים הנערכים מדי פעם על כל כלי המטבח, ומחירם הזול של כלי בישול וכלי מטבח שונים ומגוונים

מושכים את כולם לקנות כלי בישול חדשים ולהחליף את הישנים וזה למעשה גם חלק מן ההנאה בחוויות העיסוק בטבחות, בבישול או באפיה- לחפש כלים חדשים או כאלו שלא השתמשנו בהם בעבר. כאשר מחדשים את המטבח גם חוויות העבודה בו נעשים חדשים ומהנים יותר, זאת לעומת הנטייה בעבר של דור הסבתות להשתמש באותם הכלים הנאמנים ולא לקנות חדשים. אך ככל שעוברות השנים נוצר מצב שאנשים אוהבים להחליף את כלי הבישול בכלים מדגמים חדשים ומשוכללים יותר, אשר מטרתם היא להקל על כל אופן הבישול ולהפוך אותו לפשוט יותר ואף חוויתי.

איכות כלי המטבח

סירים העשויים בארץ או בחו"ל כיום מגיעים כולם עם תווי תקן ותווי יצור קפדניים ביותר, הם בטיחותיים מאד לשימוש ועשויים מחומרים איכותיים ועמידים לאורך זמן. בנוסף סירים וכלי בישול רבים כמו קלחת ומחבתות באיכות מעולה מגיעים בעיצובים מרהיבים, וכידוע במטבחים רבים אין מסתירים את הכלים בארונות או בתוך המגרות, אלא בעיצובי מטבח רבים בעיקר בעיצוב האיטלקי ובמטבחים שונים בסגנון הכפרי ובסגנון פרובאנס, סירים או כלי בישול תלויים בכל חלל המטבח ויוצרים משטח עבודה דינאמי, תוסס פעיל ומהנה יותר. וזאת בשל העובדה שכאשר אותם סירים תלויים אזי זה מעניק למטבח מראה מרשים ומושך, מראה של מטבח יוקרתי אשר משתמשים בו בכלי בישול ברמה גבוהה.

החשיבות בבחירת כלי הבישול למטבח

אחת מן האופנות הבולטות במטבחים היא אכן לצפות בכל הכלים מול העיניים, וכך לשלוף אותם בדיוק במהלך העבודה ולא לחפש אחריהם בערימות בארונות או במגירות. לסוג כזה של מטבחים נדרש כמובן חלל גדול, וכן חשיבה לעיצוב הרמוני, מסודר ולא מבולגן וכן נעים לעין של המטבח והכלים הנמצאים כלפי חוץ ולא מאחורי הארונות. במטבחים מיוחדים אלו גם סירים נרכשים בחשיבה מראש, ככאלו שיהיו בעלי עיטור או עיצוב כלשהו וכך יוסיפו למראה האסטטי המעניין של חלל המטבח.

הבחירה של תכניות הבישול

גם בתכניות בישול רבות או תכניות של שפים מהארץ או מחו"ל, אנו רואים בדיוק סוג כזה של מטבחים עם כלי בישול רבים מסוגים שונים המחבתות, הקלחת, הסירים הצלחות או כלי ההגשה גלויים בכל המטבח כלפי חוץ, מפוזרים בחלל, תלויים על התקרה או על הקירות, מסודרים על השיש או על השולחנות, והם יוצרים לוקיישן מיוחד וצבעוני יותר לתכנית המצולמת וכן יוצרים סביבת עבודה פעלתנית ומושכת יותר. מטבחים אלו נראים כחלל אירוח גדול מאד, כמו מסעדה גדולה ורוחשת, אנשים רבים מייחסים חשיבות למראה של מטבח ביתם ודואגים לכך שהוא יצור את אותה אווירה מושכת, ואכן באמצעות כלי מטבח נכונים ובאמצעות סידור נכון של המטבח ניתן ליצור את המראה שכה רוצים ושואפים אליו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *